Aparat do ultradźwięków – gdzie i jak się go wykorzystuje?

Znajdź aparat do ultradźwięków.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu, bowiem prawidłowo aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Mogą być one wykorzystywane do masażu tkanki mięśniowej, a wytwarzane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do zmniejszania napięcia mięśniowego, poprawy przepływu limfy oraz uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko przy użyciu właściwego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają głównie na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, ścięgien, stawów czy blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku lub przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają korzystny wpływ na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy.

Aparaty do ultradźwięków – przenośne czy stacjonarne?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – przenośne oraz stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie opcją idealną kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli natomiast fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie podejmuje znaczną ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach umowy z NFZ – bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]