Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących korekcji wad wzroku Kraków? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl

Zdrowe oczy gwarantują wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować kłopotliwe i często niebezpieczne dla zdrowia choroby oczu. Kto może zgłosić się na zabieg korekty wzroku?

Korekta wzroku – zaufaj wykwalifikowanemu optometryście

Jeszcze dekadę temu korekcja wad wzroku sprowadzała się do dobierania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie jaskry, nadwzroczności, starczowzroczności, jak również szeregu innych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która cechuje się dużą skutecznością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym, a pacjent błyskawicznie wraca do zwyczajnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, w której pracuje doświadczona kadra lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta pomoże postawić diagnozę, wybrać najlepszą metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Optometryści działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowocześniejszy ekwipunek diagnostyczny, tym samym są w stanie zidentyfikować nawet rzadko spotykane choroby oczu.

Centrum oka – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też terapią innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Najnowsze metody jego leczenia polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Oprócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest procedurą użyteczną w diagnozowaniu zapalenia gałki ocznej, glaukomy i innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej wykonuje się też mapy rogówki – jest to konieczne przed zabiegami laserowymi, na przykład operacją katarakty. Korekcja wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie też z innymi dolegliwościami, jak przykładowo pozbyciem się kaszaków bądź ciała obcego z gałki ocznej.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]