Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

W tym miejscu kupisz lasery wysokoenergetyczne.

Laseroterapia wysokoenergetyczna to technika, która wykorzystuje silnie zogniskowaną wiązkę światła podczerwonego. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy podłączonej do aparatu, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś pobudza zakończenia nerwowe i blokuje receptory bólowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do usprawnienia krążenia, czego konsekwencją jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta technika leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny można zastosować do rehabilitacji prawie wszystkich części ciała. Niejednokrotnie jest używany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – doskonale sprawdza się jako środek zmniejszający dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania ścięgien, zapalenia czy skręcenia stawów. Poza zastosowaniem w sporcie, laser wysokoenergetyczny jest także używany między innymi w leczeniu lumbago, zapalenia stawów, dyskopatii szyjnej oraz rozmaitego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być też pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach kosmetycznych lub dermatologicznych.

Lasery wysokoenergetyczne – rodzaje sond

Lasery wysokoenergetyczne są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tych urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do zmienionych chorobowo miejsc na ciele pacjenta. Same sondy mogą mieć różnorodną budowę i, w rezultacie tego, inny sposób emisji lasera. Wyróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe oraz skanerowe emitujące podczerwień lub światło ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]