Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

Kup antenę DVB T.

W zdecydowanej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym gadżetem, trzeba zainwestować również w odpowiednią antenę. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w rozmaitych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sklepach znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w rękach przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu pozwalają na odbiór sygnałów telewizyjnych doskonałej jakości przez niezwykle długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Szeroki wybór anten tego typu sprawił, że powinno bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zastosować. Trzeba wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać mnóstwo uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]