Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

Szukasz bagażnika dachowego na relingi? Sprawdź https://ebagaznik.pl/pl/c/Bagazniki-bazowe/15.

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie potrzebne podczas wypoczynku sprzęty. Przeważnie nie mieszczą się one w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na spore wymiary niektórych bagaży. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego samochodu jest niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużym stopniu zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia transportowanym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, bo ma opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż zlecić fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu umocowanie bagażnika może być niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem rowery, narty czy kajaki. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być montowane zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym lub klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, wiaduktami i tablicami.

Siedziba:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]