Co to jest lonża jeździecka i gdzie ją kupić?

Jeśli szukasz lonży dla konia, koniecznie sprawdź horse-trade.pl.

Lonża to sprzęt popularnie stosowany w czasie nauki jazdy konnej i tresur. Jakiego typu lonże jeździeckie są dostępne na rynku? Z czego są wykonywane te akcesoria i gdzie najlepiej je kupić?

Typy i zastosowanie lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, zazwyczaj mająca 5-8 metrów, na której prowadzi się konia w trakcie lekcji jazdy i treningu umiejętności związanych z trzymaniem wodzy, łapaniem strzemion, utrzymywaniem równowagi w siodle, jak również dosiadem. Konia prowadzi się po obrysie koła, a lonża służy do kontroli zachowania zwierzęcia. Narzędzie to służy też akrobatom cyrkowym oraz zawodnikom woltyżerki do doskonalenia technik i asekuracji prezentowanych akrobacji. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonżę jeździecką wykorzystuje się także w trakcie ćwiczeń bez jeźdźca – w takiej sytuacji jest stosowana do ćwiczenia młodych koni i zapewnienia im właściwej porcji ruchu.

Lonża dla konia – postaw na produkty znanych marek

Obfity wachlarz akcesoriów jeździeckich spotkasz w bogato zaopatrzonych sklepach online, które sprzedają profesjonalny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Posiadają one specjalistyczne lonże dla konia znanych firm – m.in. Jumptec, Imperial Riding czy Waldhausen. Chciałbyś kupić lonżę w niebieskim, pomarańczowymlub czarnym kolorze? Internetowy sklep jeździecki Horse-Trade daje ogromny asortyment artykułów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych użytkowników. W sklepie obecne są lonże wykonane m.in. z nylonu. Lonże wyposażone są w obrotowy zaczep, a delikatne tworzywo jest miłe w dotyku.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]