Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Więcej na temat shuttersów w salonie na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy szatersy (shutters), kojarzą się zwykle z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednakże ten moduł osłony okna można użyć także w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym pięknie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – wyraźnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy znacznie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie domownicy przesiadują większą część dnia, a także przyjmują tu gości. Z tej przyczyny powinno się zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko zachwycający, ale jednocześnie przytulny. Opcja wybrania stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, jeśli chcemy włączyć film, bądź jego częściowe ściemnienie, kiedy pragniemy wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwa pielęgnacja

Możliwość regulacji przenikania promieni słonecznych do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak też z innej przyczyny – dzięki nim da się efektywnie regulować temperaturę pomieszczeniu, która w znacznej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych w trakcie lata łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, a w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Ponadto takie okiennice skuteczniej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to też świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu niż w fałdkach firanek, a ich pielęgnacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa wręcz kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecka.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]