Formlabs, Makerbot, Stratasys – drukarki 3D w ofercie polskiego dystrybutora

Dowiedz się więcej o drukarce 3D na cadxpert.pl.

W ofercie CadXpert odnajdziesz tylko drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: FormLabs i MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, działają m.in. w technologiach: SLA, PolyJet i FDM.

Stratasys – lider na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku urządzeń do druku 3D. Od ponad 30 lat – a dokładnie od 1988 r. – dostarcza klientom najnowocześniejsze rozwiązania oraz urządzenia. Szacuje się, że używając drukarek 3D oraz pozostałych urządzeń Stratasys można zredukować wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony praktycznie o 90%. Główne założenia pracy specjalistów marki Stratasys to gwarantowanie najlepszych możliwych usług i drukarek 3D, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – innowacyjna technologia LFS

Kolejnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta firma na rynku maszyn do druku przestrzennego? Formlabs tworzy bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nowość w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, działające w autorskiej, nowej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest formą technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się łatwą obsługą oraz funkcjonalną konstrukcją. Czym pionierska technologia LFS różni się od SLA? Zdecydowanie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz prędkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, w związku z tym można szybko otrzymać jednakowe prototypy, co jest szczególnie pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, przemysłu, edukacji

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej marki są szeroko wykorzystywane w rozmaitych gałęziach przemysłu, edukacji, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dedykowane dla kolekcji Method, ABS i materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny i dokładny, a w czasie procesu wydruku nie zdarza się przesunięcia warstw oraz nie tworzą się zniekształcenia.

Siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]