Jakie cechy lecznicze mają lampy solne?

Zamów lampę solną na https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Ale czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych może przynosić też korzyści zdrowotne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie tylko śliczne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są wykonane z brył soli, odkopanych z kopalni, a później wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

W jaki sposób świecą lampy solne?/W jaki sposób działa lampa solna?/Lampy solne – funkcjonowanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła wydzielanego przez lampę, jony ujemne są uwalniane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie atmosfery może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiada lampa solna?

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych w większości wypadków wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą czy innymi schorzeniami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, iż jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji i skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, iż jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie atrakcyjne dodatki do wnętrz, ale również potencjalne źródło wigoru i dobrego nastroju.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]