Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Dowiedz się, gdzie kupić kaski do jazdy konnej.

Jeździectwo należy do tych dziedzin sportowych, w których ryzyko upadków jest dość duże. A te, z uwagi znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co lepsze?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, przez co zalecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma certyfikaty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy zakupie kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi certyfikatami, a także umożliwiać regulację rozmiaru bądź być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]