Kontenery na odpady o specjalnym zastosowaniu

Więcej szczegółów o kontenerach na gruz.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak gruz, złom, rozebrane elementy okien i drzwi, jak również stare płytki ceramiczne lub parkietowe – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno czy też produkujących granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do magazynowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci większych gabarytów

W przypadku ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami lub wymagają selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery produkowane są przede wszystkim dla magazynów oraz firm transportowych.

Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]