listwa podłogowa, listwy drewniane

Listwy podłogowe a styl pomieszczenia – jakie wybrać?

Z pozoru są mało ważnym detalem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale również umożliwiają schludne poprowadzenie przewodów i chronią najniższą część ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale koresponduje ze stylowymi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, beżu lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]