
Masaż obrzękłych kończyn w domu – o aparacie do drenażu limfatycznego
Nie szukaj już więcej! Tu zamówisz aparat do masażu uciskowego.
Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest usprawnienie krążenia chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.
Aparat do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez pomocy masażysty
W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów dzielących się na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje wiele wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się także niezwykle popularna wśród sportowców, w głównej mierze jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowy aparat do drenażu limfatycznego
Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do ulepszenia tych urządzeń. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem stosujące tę metodę terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą innowacyjnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do presoterapii do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg drenażu. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to między innymi choroba nowotworowa i miażdżyca, które trzeba uprzednio wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]