Nie psuj pięknych wnętrz roletami. Zamontuj shuttersy w oknach

Więcej o shuttersach.

Projektując aranżację domu, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na okna. W większości wypadków decyzja pada na klasyczne aranżacje, to znaczy firany oraz zasłony, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne typu shutters.

Okiennice dekoracyjne shutters – nowinka w europejskich domach

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych są ruchome i można łatwo je ustawić pod rozmaitymi kątami, w zależności od zachcianek domowników. Produkuje się je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters montuje się głównie na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie widuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale gros z nas zapewne kina lub ekranu telewizora, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na obszarach z gorącym klimatem, a więc w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Wewnętrzne okiennice shutters – sterowanie kątem lameli bez użycia sznurów

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale wyglądają, lecz mają również praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować gromadzenie się ciepła w pokojach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami wnętrz i można założyć je na przeważającej większości okien. Produkuje oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są stosunkowo droższym rozwiązaniem niż przykładowo rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd, zatem podwyższają wartość domu. Wypada również zaakcentować, iż shuttersy są regulowane bez wykorzystania żyłek, co posiadacze psotliwych zwierząt czy rodzice dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające sznurki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]