Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Szukasz lamp solnych? Odwiedź tę stronę.

Nieduże ozdoby z kamienia i minerałów od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po Europie, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest mieszkanie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – na ogół służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większych przeszkód dopasujemy je do aranżacji mieszkania, bowiem występują w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, bowiem nie ma brył solnych o identycznych kształtach i strukturze krystalizacji. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się chropowatą, nie polerowaną powierzchnią. Coraz częściej jednak rzemieślnicy parający się produkowaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu albo walca.

Lampy solne – z ich pomocą skuteczniej się zrelaksujesz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają pozytywne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylska elektronika. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i delikatne, zatem zaleca się stosowanie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, ponieważ przy nich można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie tworzy się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także estetyczne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w aranżacji wnętrz, jak również gastronomii.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]