Podstawowe informacje o butach jeździeckich

Więcej o butach do jazdy konnej na horse-trade.pl/pl/c/Obuwie/24.

Jeździectwo w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Naturalnie nie powinno to zadziwiać – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: wzmocnienie wszystkich mięśni, polepszenie kondycji, a także trening właściwej postawy. Oprócz tego ma dobroczynnie wpływa na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, likwiduje stres oraz zwiększa poczucie odpowiedzialności. Jedak żeby maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy właściwie wybrać ubiór i buty jeździeckie. Na co uważać przy zakupie tych ostatnich?

Buty jeździeckie – ochrona całej lub części nogi

Odróżnia się dwa główne typy butów jeździeckich: sztyblety i oficerki. Te pierwsze sięgają zaledwie ponad kostkę – są więc wyraźnie krótsze. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające powyżej kolana. Tym samym dają ochronę całej nodze, minimalizując niebezpieczeństwo powstawania siniaków i zadrapań. Sztyblety to mniejszy wydatek od oficerek, jednak kupując je należy nie zapominać o tym, żeby wyposażyć się również w osłonę na nogi – sztylpy lub czapsy.

Z jakich materiałów robi się buty do jazdy konnej?

wybierając buty do jazdy konnej, musimy zwrócić uwagę na surowiec, z jakiego są one wykonane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej różnorodnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością droższe, ale opłaca się je wybrać ze względu na większą wytrzymałość i możliwość dostosowania się buta do konturu stopy dżokeja. Polecane są przede wszystkim buty ze skóry cielęcej, która jest miękka i po kilku dniach przyjmuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, jednak jej zaletą jest przystępna cena.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]