Zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo to także kawy single origin

Tchibo kapsułki. Więcej na cafessima.pl.

Metoda parzenia kawa w kapsułkach została opracowana u schyłku lat 70-tych i stopniowo pozyskała sobie nowych miłośników. Ten praktyczny proces umożliwia przygotowanie kawy wysokiej jakości w nadzwyczaj prosty sposób – trzeba umieścić kapsułkę z kawą w zasobniku w ekspresie, uzupełnić w nim pojemnik z wodą i już po kilkunastu sekundach można cieszyć się pobudzającą kawą.

Kawy single origin z Kolumbii i Etiopii – zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo

Istnieje parę systemów parzenia kawy w kapsułach. Ten stworzony przez niemiecki koncern Tchibo jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych globalnie. Kapsułki do ekspresów Tchibo Cafissimo różnią się formą od innych, co przez wiele lat narzucało klientom konieczność zaopatrywania się w nie u jednego dostawcy. Kwestia ta dotykała wszystkich systemów kaw w kapsułkach, jednakże w ostatnich latach dostępnych jest w sprzedaży – również w naszym kraju – coraz więcej ich zamienników. Producent Italian Coffee produkuje kapsułki do sporej ilości systemów, w tym też zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo. W systemie Tchibo Cafissimo firma ta utworzyła linię kaw single origin, nazywanych inaczej kawą speciality. Taka kawa charakteryzuje się tym, iż pochodzi z jednego gatunku, uprawy i zbioru. Smak takiej kawy jest unikatowy, bo stworzyło go mnóstwo rozmaitych elementów, np. warunki atmosferyczne, które panowały w danym roku. Dodawanie do takich kaw dodatków aromatyzujących lub mleka tłumi ich unikatowe nuty smakowe. W sklepach kupimy zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo skrywające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Brazylii i Etiopii (arabika). W tych ziarnach wyraźnie odczuwalne są aromaty czekoladowe, kakaowe i kwiatowe.

Ile kosztuje kawa z zamienników kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Urządzenia do kawy w kapsułkach nadają się zarówno w domu, jak i w biurach lub pensjonatach. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną porcję nie jest wygórowany – najczęściej zamyka się w widełkach 1,10-1,40 zł. Znaczy to, że taka kawa jest kilkukrotnie tańsza niż identyczny napój serwowany w kafejkach na mieście lub w bufetach w biurze. Rozsądne ceny oraz nietuzinkowe wzornictwo ekspresów na kapsułki sprawiają, że z roku na rok częściej znajdują one miejsce w naszych mieszkaniach. Za ich sprawą będziemy radować się filiżanką takiej kawy przed wyjściem do pracy, a zarazem zaserwujemy gościom najwyższej jakości napój w trakcie weekendowych spotkań, nie lękając się o gigantyczne koszty. Jeżeli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo sprawdźmy zawsze czy są zgodne z naszym ekspresem.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]