Zbierasz numizmaty? Przechowuj je w kapslach na monety

Jeśli potrzebujesz pudełek na monety, skieruj się tutaj.

Pasjonaci numizmatyki mają świadomość, że wartość zebranych przez nich eksponatów może wzrosnąć tylko wówczas, jeśli zachowają się one w menniczym stanie. Jak zatem ochraniać zarówno niezbyt cenne, ale także niesłychanie rzadkie monety? Zalecamy specjalne pudełka i kapsle.

Kapsle do monet – zredukuj ryzyko zadrapania swoich zbiorów

Hobbyści mają zadowolenie nie tylko z zakupu numizmatów, ale też z ich klasyfikowania, przeglądania czy dawania do obejrzenia innym wielbicielom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie do ręki monety, szczególnie okazu w stanie menniczym wybitego z miękkiego kruszcu (np. srebra), może spowodować jej porysowanie. Dlatego też poleca się zamykać cenniejsze numizmaty w kapslach do monet, które produkowane są w kilkunastu rozmiarach odpowiadającym średnicom popularnych monet kolekcjonerskich. Kapsle produkowane są z poliakrylu o wysokiej przejrzystości, i chociaż nie trzeba się z nimi mocować przy zamykaniu oraz otwieraniu, są one szczelne i starannie ochraniają monetę przed niekorzystnym oddziaływaniem wody czy powietrza. W sklepach dla kolekcjonerów monet dostępne są dwa rodzaje kapsli do monet – okrągłe i kwadratowe, z piankowym wkładem wyprofilowanym do ułożenia na nim monety o danej średnicy. Niezwykle istotny jest staranny dobór rozmiaru kapsla do szerokości monety, bo to unieruchomi ją wewnątrz pojemniczka i ograniczy niebezpieczeństwo uszkodzenia jej rantów, awersu i rewersu.

Komfortowe przeglądanie okazów w kapslach – pudełka na monety

Kapsle są doskonałą metodą zabezpieczenia numizmatów, ale jak wygodnie przeglądać kolekcję, kiedy jest w nich zamknięta? Polecanym wyjściem jest zakup pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsli już używamy. W takim pudełku układamy kwadratowe kapsle w rządku w specjalnych przegródkach. Da się w nich też trzymać numizmaty w papierowych holderach – tych zmieści się tu dwa razy więcej aniżeli plastikowych kapsli. Kapsle i pudełka na monety od najlepszych producentów potrafią skutecznie ochraniać okazy nawet przez piętnaście lat!

Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]