Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Mass collect. Dowiedz się więcej na flobo.io.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację wpłat. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak ułatwia pracę małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezwykle prosta. Polega na przypisaniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który jest jednocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość kontrahentów, a więc np. w prywatnych klinikach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, a także wszelkich branżach, gdzie wykorzystywane jest płatności abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect kierowane są na jeden rachunek firmowy, jednakże wcześniejsze nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni przelew (przelew pocztowy, tradycyjny przelew albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect łączy się również z mniej czasochłonnym księgowaniem należności niż podczas księgowania przez pracownika, a przy tym wyeliminowaniem możliwych omyłek nierzadko przydarzających w czasie tego procesu.

Łatwiejsze monitorowanie wpływających opłat – o plusach usługi mass collect

Choć usługa mass collect nie jest obecnie proponowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i ING Bank Śląski) wypada rozważyć jej wdrożenie w firmie, również takiej, która miesięcznie wystawia poniżej stu faktur. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a co za tym idzie śledzenie na bieżąco przychodzących należności) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]