Dolomity we Włoszech i ich szlaki trekkingowe

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Niewątpliwie są one porywające, niemniej jednak osoby, które często praktykują ten typ sportu z czasem pragną przeżyć jeszcze raz podekscytowanie płynące z ekskursji po nieznanym zakątku świata. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w Polsce, skoro można zachwycać się zdumiewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – wyznaczono w nich też bezpieczne trasy

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące w całości w Południowych Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które w czasie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie na świecie!), nie dziwi więc, iż w pierwszej dekadzie XXI wieku wpisano je na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany i bardzo strome stoki, oznaczono w nich także mnóstwo prostych szlaków, z którymi da sobie radę większość osób mających pewne doświadczenie w trekkingu.

Averau i szczyty Tre Cime – co warto podziwiać podczas trekkingu w Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu zapewne urzeknie przeprawa przez ten masyw górski po via ferratach, to znaczy po trasach, które zostały zaopatrzone w stalowe liny asekuracyjne. Scenariusz wycieczek tego typu jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z reguł asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Doświadczeni i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przejściem po trasie na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób bardzo trudna, ale ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno będzie ją pamiętał do końca życia. W Dolomitach można spędzić też ciekawie zimę, przemierzając mniej strome obszary na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami Tofanów oraz szczytami grupy Dolomiti di Sesto.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]