Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie zwlekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.

Sięganie po górskie szczyty to fantazja dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych przeżyć na pewno dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6 km n.p.m. Turystów wabią zwłaszcza sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, malownicze krajobrazy, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytej preparacji – z uwagi na dużą wysokość realne jest zagrożenie pojawienia się choroby wysokościowej, a kapryśna pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów ogromne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez blisko 7 do 8 godzin każdego dnia.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy zaleca się też zakupić medykamenty zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstraszających insekty, a także nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, żeby uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]