Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Oferta trekkingów w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wypady w góry mogą przybierać rozmaite postaci. Od nieśpiesznych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność posługiwania się sprzętem turystycznym oraz wspinaczkowym. Niemniej jednak za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą przyrodą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – dobierz odpowiedni stopień trudności do swojego doświadczenia

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które biegną trekkingi. Zawodowcy rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do silnego wysiłku. Kolejny poziom trudności wymaga dobrej sprawności fizycznej oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do ciężkich warunków biwakowania w czasie kilkudniowej wędrówki.

Trekkingi w Azji i Europie

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce miłośnicy tego rodzaju rozrywki w najwyższym stopniu cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural oraz Alpy. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki powinny natomiast spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Andach, Himalajach czy Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]