Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Szukasz więcej wiadomości o wyprawie w Himalaje? Doskonale trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Łańcuch Himalajów razem ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji najlepszych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród zwykłych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na początku należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa również samo zaplanowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki w okolice Everestu lub Annapurny

Z oczywistych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te góry znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż często przygotowywane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieprzeciętnych cudów natury, jak na przykład lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]