Wyprawy górskie najlepiej z doświadczonych przewodnikiem

Wyprawy - w tym miejscu znajdziesz korzystną ofertę.

Szczyty górskie od zawsze fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, niesamowite widoki, a także aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu następnych szczytów i pokonywaniu trudnych technicznie szlaków. Nie dziwi więc to, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Zróżnicowana skala trudności poszczególnych tras powoduje, iż każdy – również kompletny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Problemów może jednakżeprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie zagranicznej wyprawy górskiej

Wspomniane problemy mogą okazać się szczególnie dokuczliwe w przypadku wyprawy mającej miejsce w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od Polski. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług podmiotów w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem wytrawnego przewodnika, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, konieczne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze kierunki

Największą popularnością wśród sympatyków wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Himalaje i Karakorum, niemniej jednak ze względu na wysoki stopień trudności i znaczne koszty nie każdy sympatyk trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, jak również te koncentrujące się na zdobywaniu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują też wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]