Duży wybór srebrnych wisiorków

Jeśli chcesz kupić zawieszki, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez złotników surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda i charakteryzuje je ciekawy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten okazuje się naprawdę delikatny, w związku z czym możemy zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Mocne środki myjące dla wykonanych ze srebra ozdób są zabójcze. Pod ich wpływem metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie należy więc stosować ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi też kontakt z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, musimy przed tym zabezpieczyć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z solą, która świetnie zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią uszkodzić powierzchnię.