Kolczyki z koralem

Dowiedz się, gdzie kupić kolczyki z koralem.

Dlaczego w Twojej szkatułce z biżuterią muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje dostatek i siłę. W przeszłości, korale były wieszane nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed demonami. Stosowane były do leczenia chorób gardła, a także do szybszego gojenia ran. Według wielu ludzi, koral redukuje lęki i sprzyja życiu rodzinnemu. Pomaga również przy zdobywaniu umiejętności dyplomatycznych. Koral jest amuletem przypisywanym osobom spod znaku Ryb.

Kolczyki z koralem – jest w czym wybierać

Najczęściej spotykamy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososioworóżowym i łososiowoczerwonym. Bardzo rzadko spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i zwiększa jego wartość. Jakie gatunki korali spotykamy najczęściej? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz koral Cerasuolo z rejonu Japonii.

Do czego pasują kolczyki z koralem?

Kolczyki z korali odznaczają się uniwersalnością i nigdy nie są ani za bardzo strojne, ani nadto skromne. Taki rodzaj biżuterii można nosić na co dzień, do zwykłych bluzek i materiałowych spodni. Świetnie pasują do ludowych stylizacji.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]