Nosisz biżuterię z turkusem? To musisz wiedzieć

Chcesz zamówić biżuterię z turkusem? Skieruj się na ten adres.

Turkus jest wymieniany wśród najcenniejszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, że często sięgają po niego złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części klientów symbolem luksusu. Produkowane są z jego użyciem broszki, naszyjniki i kolczyki, które świetnie komponują się z eleganckimi kreacjami. Na kolor turkusu w szczególnym stopniu rzutuje kraj jego pochodzenia – na przykład kamienie importowane z Persji są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak pożądana, że powstały też jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze zaznaczyć, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe względy estetyczne. W opinii części osób okazuje się bowiem amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w ogromnym stopniu stąd wynika zainteresowanie biżuterią z turkusem – zwłaszcza, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez osoby zwracające uwagę na tego rodzaju sprawy – zwyczajnie świetnie wygląda.

Jak troszczyć się o biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie się zatroszczyć. Przede wszystkim należy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Warto również zdejmować ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła mogą zmatowić powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym miękką szmatką – unikniemy w ten sposób rys.

Siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]