Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Jeśli chcesz kupić mistyczny topaz, skieruj się na tę stronę.

Niepowtarzalny blask i oryginalny, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru mogłoby się wydać, iż to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany działaniu wysokiej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Odcienie topazu mistycznego

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są w szczególności od kruszcu, jakim jest pokryty. Najczęściej widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera fioletowy odcień, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Najlepsze efekty daje obrabianie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Brazylii czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim akapicie napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich strojów – świetnie prezentuje się także w pracy. Istotna jest także różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można wybrać ozdoby do danego stroju.