Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Więcej o digital painting kurs.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dziesięcioleci stara się nadążyć za cyfrowym postępem. Talent do malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej albo filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie kreowania postaci i świata przedstawionego stosują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym duży odsetek początkujących artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem niezwłocznie sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można wykorzystać?

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo że został stworzony jako software do obróbki zdjęć, szybko został głównym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, ArtRage czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć prace przypominające malunki wykonane farbami akrylowymi, farbami akwarelowymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu Adobe Photoshop online z możliwością konsultacji z autorem szkolenia

Właściwie lekcje malarstwa komputerowego przebiega w zbliżony sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze próby można podjąć samemu, jednak aby dobrze rozwinąć swoje umiejętności, a jednocześnie poznać istotne techniki korzystania z pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, najlepiej wykupić kurs prowadzony przez wykwalifikowanego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie kursy jest ogromne i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest natomiast, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z autorem kursu.

Siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]