Poruszaj się bezpiecznie po górach – zapisz się na kurs górski

Na https://bit.ly/319gwXA znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są piękne, a zarazem niebezpieczne. Właściwie co parę tygodni, a głównie w okresie, gdy urlopowicze masowo zjeżdżają w modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, docierają do nas informacje o nowych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą o wysokiej trudności. Z tej przyczyny miłośnikom gór chcącym przeszkolić się w odpowiedzialnym poruszaniu się po nich polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – szkolenie nie tylko z orientacji w terenie, asekuracji i posługiwania się czekanem

Najlepszą drogą, aby nabyć istotną wiedzę jest odbycie wszechstronnego kursu pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką górską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. poprawnego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, władania czekanem, przyswoją sobie reguły asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się po szlakach wyposażonych w via ferraty, a także w zespole linowym. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są potrzebne w czasie różnych nieprzewidzianych sytuacji. Szkolenie obejmuje też reguły odpowiedniego postępowania w trakcie lawiny.

Kursy górskie, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma szerokie doświadczenie jako organizator wypraw w pasma górskie zlokalizowane na całym świecie. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, na Słowacji i w Polsce) w niedużych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób zdobywanie nowej wiedzy odbywa się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, by mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, niezbędną do pewnego poruszania się po górach.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]