Warsztaty kulinarne dla dzieci uczą poprzez świetną zabawę

Jesteś zainteresowany aktualną ofertą warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Nie zwlekaj! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl/szkolenia/warsztaty-kulinarne-dla-dzieci/.

Dzieci uwielbiają brać udział w gotowaniu – wybierać i przynosić składniki czy ozdabiać ciastka. Pragniesz podsycić fascynację Twojej pociechy? Zapisz je na kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, jak wyglądają takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci – czemu warto zapisać na niego maluchy?

Warsztaty kulinarne dla dzieci są przeznaczone dla maluchów w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. Podczas warsztatów dzieci kształtują swoją pomysłowość i uczą się samodzielności i co niezwykle ważne – zyskują praktyczne umiejętności. A po prostu kapitalnie się bawią. Komponowanie ciekawych smaków, wybieranie oraz mieszanie składników i ćwiczenie prostych przepisów – całość powoduje, iż dzieci chętnie gotują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają dodatkowo zasady, jakie powinno się stosować w kuchni, co niewątpliwie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach asystują również rodzice, tym samym jest to świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem poczęstować się tym, co udało się stworzyć.

Jak przebiegają warsztaty kulinarne dla dzieci?

Zajęcia prowadzone są przez 3 godziny i odbywają się w Krakowie. W czasie warsztatów maluchy przyrządzają deser oraz danie główne. Młodzi uczniowie sztuki kulinarnej mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu ozdobionej świeżymi dodatkami, pachnącej pizzy, czy też przyrządzić smaczny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu dzieci przygotowują również wyborny deser – mus z lodami truskawkowymi i mascarpone. Nauka poprzez zabawę to doskonała metoda spędzania wolnego czasu, a własnoręczne sporządzanie ulubionych posiłków przynosi dzieciom wiele szczęścia. Nawet bardzo niepokorne dziecko będzie z pasją uczestniczyło w dekorowaniu deseru bądź pieczeniu smacznej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie oraz doskonały kontakt z maluchami.

Siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]