Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Więcej informacji o nieznanych miejscach w Małopolsce uzyskasz tutaj.

Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno znaleźć coś dla siebie w potopie informacji o zbliżających się wydarzeniach sportowych bądź kulturalnych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – istotne informacje oraz wirtualne spacery

By przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o ciekawych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o pokazach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której prędko znajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, motele i schroniska, a także zabytki i muzea położone w miastach Małopolski. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Prócz tego dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, serwis przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, piękno parków narodowych i krajobrazowych czy zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i spis konsulatów – ważne informacje dla obcokrajowców

Visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i mniejsze górskie miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku słowackim, niemieckim, francuskim i włoskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu spis ambasad i konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski. Niezmiernie pomocna dla cudzoziemców jest także podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słowa i sformułowania, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie wczasów naszym kraju.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego