Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Aktywne wyprawy - sprawdź informacje o ofercie na www.exploruj.pl.

Są dwa rodzaje ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy urlop muszą zrobić coś nowego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Specjalnie dla takich osób biura turystyczne tworzą atrakcyjne oferty wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto?

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie zorganizowane kilkudniowe wyprawy dla osób, które pragną poznać rozmaite rejony naszej ojczyzny oraz świata od całkowicie innej strony. Harmonogram takich wycieczek jest naładowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie doświadczy z pozycji wygodnego leżaka na patio wynajętego domku w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to także kapitalna sposobność, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności, ponieważ nierzadko łączy się ze szkoleniami potrzebnymi do opanowania reguł prawidłowego zachowania się na danym terenie. Na wycieczce w góry dla aktywnych można m.in. nauczyć się używania raków oraz czekana czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, a także tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, a więc przykładowo w razie zejścia lawiny. Warto też wspomnieć, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest niełatwymi zadaniami wymagającymi ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych znajomości.

Nie tylko góry w Europie – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz odległe regiony

Najciekawsze wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki zlokalizowane na całym globie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Babią Górę, Trzy Korony oraz Turbacz. Mogą także wybrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i odwiedzą przepiękne miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu dadzą sobie rade także podczas wycieczki do Nepalu lub do Namibii.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]