Budowa domów drewnianych – czy można łączyć tradycję z nowoczesnością?

Budowa nowoczesnych domów drewnianych - usługa na miarę waszych potrzeb.

Bardzo dużo osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Wielu z nich udaje się zrealizować to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie najczęściej dostrzec można było domy w kształcie popularnego pudełka. Nie wzbudzały one zachwytu ani urodą, ani funkcjonalnością. Cechowały się również znacznymi stratami energii. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Niezwykle chętnie stawiamy na domy drewniane, które stanowią połączenie znanego od lat stylu podhalańskiego z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy wznoszone z drewna to dzisiaj doskonały przykład na to, jak skutecznie można łączyć klasyczny styl podhalański z współczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam wygodę. Styl góralski – bo tak na ogół określa się także styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, spadzisty dach pokryty gontem, weranda bądź balkon – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci stawiają na liczne przeszklenia, chętnie wprowadzają również inne nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stosują dość zwartą bryłę budynku, zalecają dobór właściwych okien i właściwe ocieplenie. Domy drewniane wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjalistom

Wykonanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie jest proste. Z tego powodu najlepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można być pewnym, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]