projekty architektoniczne domów Kraków

Co znajduje się w projektach architektonicznych domów?

Budowa domu to z całą pewnością bardzo duże przedsięwzięcie, które wymaga wzięcia pod uwagę ogromnej ilości elementów. Konieczne jest między innymi wykonanie projektu budowlanego, który uwzględniać musi także projekt architektoniczny, ponieważ jest to coś, o czym w żadnym wypadku nie wolno zapomnieć. Przez kogo może on zostać przygotowany? Jaka dokładnie jest jego rola? Z jakiego powodu jest aż tak znaczący?

Projekty architektoniczne domów – co jest w nich ujęte?

Projekty architektoniczne domów są niezbędne do tego, by otrzymać pozwolenie na rozpoczęcie budowy. Brak tego dokumentu sprawia, że niemożliwe jest przystąpienie do budowy. Jeśli mimo nieuzyskania zgody podejmiemy decyzję o rozpoczęciu prac, należy liczyć się z ogromnymi konsekwencjami. W projekcie architektonicznym ujętych jest mnóstwo niezwykle przydatnych informacji. Pokazuje on między innymi rozmieszczenie mających znajdować się w budynku pomieszczeń tak na parterze, jak i na kolejnych kondygnacjach. Precyzyjnie opisuje rozmiary, pokazuje jak rozmieszczone są ściany, w jakich miejscach umieszczone są okna, drzwi oraz urządzenia sanitarne. W projekcie architektonicznym nie może brakować też schematu więźby dachowej. W tym wypadku projekt dokładnie pokazuje układ wszystkich elementów konstrukcyjnych. Projekt architektoniczny zawiera również zestawienie elementów, które zostaną wykorzystane do wykonania dachu. Do tego ujmowana jest precyzyjna prezentacja elewacji domu, czyli tego, jak prezentuje się on z zewnątrz.

Projekty architektoniczne domów – zdecyduj się renomowane biuro architektoniczne

Aby być pewnym, że projekt architektoniczny będzie wykonany prawidłowo, warto zdecydować na usługi doświadczonego biura architektonicznego. Biuro takie powinno specjalizować się w wykonywaniu projektów tego rodzaju obiektów budowlanych, które na dany moment interesują nas najbardziej. Na szczęście dzisiaj znalezienie architekta oferującego usługi w tym względzie naprawdę nie nastręcza żadnych trudności.

Siedziba:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]