Jak naprawić nieszczelne okna?

Na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/ dowiesz się, jak zamówić uszczelnianie okien Warszawa.

Na komfort lokatorów w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale również odcinają je od zewnętrznych hałasów. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie gwarantują należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, ze względu na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze argumenty ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić przynajmniej raz w roku. Nie wolno tego lekceważyć, bo po tym czasie potencjalne usterki mogą być już na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, straty energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych materiałów, polega w głównej mierze na ich regulacji (zwykle służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, a także wiatrem mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która zajmuje się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie oraz innych dużych aglomeracjach, ale również i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]