biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Nie możesz zatrudnić księgowego? Pomoże biuro rachunkowe

Prowadzenie finansów w małych firmach jest zazwyczaj powodem niemałych problemów. Nieduże podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę na etat, zaś ich właściciele często nie są gotowi sumiennie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób uzyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług będzie zadowalająca?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie ze względu na dobro finansów. Jeśli powierzymy budżet przedsiębiorstwa specjalistom, otrzymamy gwarancję, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i funduszy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samemu, ani zatrudniać specjalisty na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie trzeba już regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że wiele spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – jakie będzie najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cennikiem usług – dziwnie niskie koszty obsługi nierzadko oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego eksperci mają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej albo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]