Regulacja okien – kiedy jest konieczna?

Zajrzyj tu i dowiedz się, kto ma w swojej ofercie regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim oraz zimowym – by słusznie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiej przyczyny jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega zdeformowaniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dogłębnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka wpływa na szczelność okna, a w następstwie tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje komplikacje z zamykaniem okna lub też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednakże pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, należałoby oprócz tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, jacy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]