Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Dowiedz się więcej o panelach drewnianych podłogowych.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak zamontować panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Nie możesz zapominać także o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – najlepiej zrobisz, czekając dwa dni – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Teraz najbardziej istotna wskazówka – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie są zepsute, gdyż później producent może nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość wynosi piętnaście stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie względem okna, a w niezbyt szerokich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Podobnie jak inne produkty z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pokoju. Należy więc zostawić szczeliny przyścienne o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]